Liikuma! Eesti Tervisemess

Eesti keeles rus eng

Eesti Tervisemess - Liikuma! 2020 toimumise aeg ja koht

Laupäeval 19.09.2020, TalTechi Spordihoone saalides ja välialal kell 10-17, sissepääs tasuta.

Uudised & teated

Kuulmislangus ei hüüa tulles

Kuulmislanguse ilmnemisel on seni tavaks olnud pöörduda kõrva-nina-kurguarsti vastuvõtule. Kuna järjekorrad vastuvõtule võivad olla kuudepikkused, on see paratamatult tekitanud rahulolematust patsientide seas. Kui veel üsna hiljuti tegelesid kuuldeaparaatide määramisega põhiliselt raviasutused, siis alates 2016. aastast olukord muutus.

Loe lähemalt »

Bose S1 Pro osales tervisemessil 7-tunnisel kõnemaratonil

22. septembril Tallinnas Vabaduse väljakul ja Kaarli puiesteel toimunud Eesti Tervisemessil - Liikuma! ja Autovabal päeval sai näha ka uut ja huvitavat helitehnilist lahendust. Rohkem kui 100 meetrit pikal harrastusalade alleel oli võimalik tutvuda erinevate spordialadega, mida pika messipäeva jooksul tutvustas päevajuhina endine tippsportlane Pavo Raudsepp. Selleks, et pikal sporditänaval ja sellega külgnevates messiboksides oleks võimalik osalejatega intervjuusid teha ja kõik hästi ja kaugele kostaks, sõidutas Pavo enda järel kahte Bose pro-seeria kõlarit. Tegemist on üritustele, artistidele või ka koduseks kasutamisks loodud uue ja praktilise tootega. 

Loe lähemalt »

Looduses liikumine kosutab keha ja hinge

Maailmas pole just palju riike, mida on võimalik mööda matkaradu turvaliselt risti-põiki läbi käia, nähes seejuures enamikku selle maa looduse kõige-kõigematest.

Looduse ja tervise seoseid on uuritud aastaid. On jõutud seisukohale, et vaimne heaolu tuleb põhiliselt loodusest ning loodus on ka sotsiaalne kapital, mis märgib tervise taastamisel ja säilitamisel suurt osa. 

Teadlaste tehtud uuringud näitavad, et inimesed, kelle kodu ümbruses on rohkem rohelust, tunnevad end vähem üksikuna. Rochesteri ülikooli uuringu kohaselt väärtustavad loodusega tihedalt kokku puutujad enam suhteid perekonna ja kogukonnaga. Juba 20-minutiline jalutuskäik roheluses parandab mälu ja tähelepanu 20%. Loodus pakub tõhusat ennetust nii ärevushäiretele kui ka depressioonile.

Loe lähemalt »

Tervisemessil tutvustatakse ka suujoogat

Sel laupäeval, 22. septembril Tallinnas Vabaduse väljakul ja Kaarli puiesteel toimuval Eesti Tervisemessil - Liikuma! on võimalik lisaks erinevate spordialadega ja tervise valdkonna toodete ja teenustega tutvumisele võimalik teada saada, mis on suu jooga.

Loe lähemalt »

Tervisemessi patroon Ott Kiivikas: Hakkame kohe liikuma!

Suur ja sisukas tervisemess on möödas, nüüd on aeg kõik saadud tarkused teoks teha!

Liikumine on elukestev tegevus ja kui otsustad alustada oma elustiili muutust, siis sobilik koormus on vähemalt 3 treeningkorda nädalas, korraga vähemasti 1 tund. Me ei saa teha pikalt ette ära kolme olulist asja: ette ära magada, süüa ja liikuda - neid tuleb teha igapäevaliselt ja iganädalaselt regulaarselt.

Kui eesmärk on kehakaalu langetada, siis see eeldab mitte väga intensiivset tegevust, piisab madalamal pulsisagedusel kestev tegevus (tempo on liiga kiire kui sa ei suuda kõrvaloleva inimesega samal ajal rääkida).

Lisaliikumise saad teha väga lihtsalt: eelista liftile treppe, lähemad poeskäigud tee jala mitte autoga, istuva elustiiliga inimestel soovitan igas tunnis vähemasti 5 -10 min tõsuta arvuti tagant püsti ja teadlikult natuke liikuda, et hoida ainevahetus töös.

Kõik Liikuma!

www.otikoolitused.ee 

Eesti Tervisemess - Liikuma! 2018 kokkuvõte ja suur pildigalerii (klikka)

Kõik Liikuma!

Laupäeval 22. septembril tasub jätta auto koju ja seada autovabad sammud kesklinna, sest Vabaduse väljakul ja Kaarli puiesteel toimub tasuta sissepääsuga koguperesündmus Eesti Tervisemess - Liikuma! Terviseteemaline suursündmus pakub harivat lavaprogrammi, uusi teadmisi sportimisvõimalustest ning tutvustab tervise valdkonna tooteid ja teenuseid.

Loe lähemalt »

Veel artikleid...

Offcanvas

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.