Liikuma! Eesti Tervisemess

Eesti keeles rus eng

Eesti Tervisemess - Liikuma! 2020 toimumise aeg ja koht

Laupäeval 19.09.2020, TalTechi Spordihoone saalides ja välialal kell 10-17, sissepääs tasuta.

Jüri Järv: Ma liigun ja jooksen... tõkkeid

Olen 43-aastane mees, kelle spordialaks on 400 meetri tõkkejooks. Jõudsin selleni läbi kergejõustiku mitmevõistluse ning sileda 400 meetri jooksu.

Miks ma seda kõike teen?

  • 400 meetri jooks võib tunduda rõve, kuid positiivse nüansina toon siinjuures asjaolu, et jooksu ajal eriti kannatama ei pea, paha hakkab alles peale jooksu;
  • 400 meetrit tõkkeid on siledast 400st veidi kergem, kuna joosta tuleb rütmiga - tõkkevahe siis kindla arvu sammudega - ja see takistab ennast arutult sodiks jooksmast;
  • 400 meetri tõkkejooksu tõkked on kaks astet 110 meetri tõkkejooksu tõketest madalamad, ehk 91 cm võrreldes 107 sentimeetriga lühemas jooksus;
  • Võistlusel tartaanile kukkumine ei ole valus (eriti kui see juhtub Eesti Meistrivõistlustel ning Kadrioru staadioni peatribüüni ees (pildil));
  • Võistlemine ning sellele eelnev treening on küll rutiin, kuid annab tavaelule vaheldust. Tugevad treeningud annavad vägeva toonuse ja hea enesetunde ning võistlemine ja pingutus, eelneva stressitaseme tõusu ning pärastise rahulolu.

Tõsi, viimastel hooaegadel ei ole ma täit rahuldust paraku võistlemisest saanud, kuna vananev “vanker” on üksluisest treeningust ja veidi valest jooksuasendist hakanud kiiva kiskuma, mille tulemusena ei ole ma täiskiirusel paraku võistelda saanud.

Nüüd, olles erinevate spetsialistidega nõu pidanud ning otsustanud, et toon treeningutesse sisse teisi vahendeid/alasid: rulluisud, klassika suusarullid, jalgratas, kõiki lihasgruppe hõlmav (veidi kergem) jõutreening jms.

Soovitusena harrastussportlastele: sisetunnet tuleb usaldada ning ise alati kaasa mõelda. Viimane käib nii treeningute, taastumise, kui ka vigastuste ravimise kohta. Iga inimene on ainulaadne ja ainult Teie ise saate ennast kõige paremini jälgida. Lisaks tuleb osata teha vahet oluliselt ja ebaolulisel ja loomulikult õigel ja valel.

Eesmärgipärane tegutsemine viib sihile ja mõttel on suur jõud - kui uskuda, et suudate, siis ka suudate, kui ei usu, siis ka ei suuda.

jyrikukub.jpg

Fotol: 400 meetri tõkkejooks Eesti meistrivõistlustel, 9. august 2015, kell 17:50. Autor: Lembit Peegel. 

Offcanvas

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.