Liikuma! Eesti Tervisemess

Eesti keeles rus eng

Eesti Tervisemess - Liikuma! 2020 toimumise aeg ja koht

Laupäeval 19.09.2020, TalTechi Spordihoone saalides ja välialal kell 10-17, sissepääs tasuta.

Eesti Tervisemess - Liikuma! oli sisukas ja lõbus

Suure pildigalerii vaatamiseks klikka siin või pildil.

tervisemessi allstars ansambel.jpg

22. septembril esimest korda toimunud Eesti Tervisemess - Liikuma! möödus rohke publiku ja sisuka programmi saatel. Vabaduse väljakul tutvustas oma tooteid ja teenuseid rohkem kui 125 ettevõtet ja spordiklubi. Eesti Tervisemess ühendas kõik tervisevaldkonna tegijad - tootjad ja maaletoojad, teenuste osutajad ja tervisega seonduvad arvamusliidrid.

Tervisemessi ja spordinädala patrooni Ott Kiivika sõnul on Eesti Tervisemess - Liikuma! mastaapne tervisepidu, mis ühendab kõiki tervisevaldkonna tegijaid ja tarbijaid ning aitab süvendada inimestes suuremat huvi tervislike eluviiside järgimiseks, mis ongi tervisemessi missiooniks.

Tallinna Keskkonnaameti Autovaba päeva laval ja Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti rahvakoolituslaval “Tervelt elatud aastad” jagati liikumise ja tervise teemalisi teadmisi ning huvilistel oli võimalik vaadata ja kuulata mitmeid põnevad etteasteid ja koolitusi. Tallinna Kiirabi peaarst ja rahvakoolituslava kõnejuht Raul Adlas: “Statistika näitab, et inimeste enesehävituslik käitumine ja sealhulgas ka alkoholitarbimine on vähenemas. Aina rohkem austatakse tervislikke eluviise ja selleks ongi vaja selliseid suursündmusi, et need trendid oleks jätkuvad.” Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti juhtivspetsialist Ene Tomberg lisab oma tervislikkuse retsepti: “Küllaldane uni, igapäevane liikumine, õige toitumine ja hea tuju hoidmine on tervisliku elustiili alus!”

Suure tervisepäeva avas Martin Kõrv Vikerraadio legendaarse virgutusvõimlemisega, millega on Eestis äratatud terveid põlvkondi kümnete aastate jooksul. Kell 13 toimus trummipõrinate saatel Spordinädala 2018 avamine, mille raames sai publik nautida suurejoonelist vaatemängu. Spordinädala patroonid Sandra Raju, Gerd Kanter, Ott Kiivikas ja Allar Levandi koos Eesti Olümpiakomitee juhtfiguuridega olid moodustanud selleks pidulikuks sündmuseks trummiansambli. Sportlased jagasid liikumisharrastuste alal autogramme ning vastasid huviliste küsimustele.

Külastajatele tasuta koguperemessil oli Kaarli puiesteele koostöös Tallinna Spordi- ja Noorsooametiga üles seatud eraldi spordi- ja liikumisharrastuse ala “Terves kehas terve vaim”, kus oli võimalus tutvuda kümnete erinevate spordialade ja treenimisvõimalustega, küsida spetsialistidelt nõu ja kohtuda tuntud sportlastega. Lisaks oli Eesti Olümpiakomitee koostöös Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumiga kokku pannud erilise näituse, kus sai näha päris olümpiatõrvikuid, olümpiamängude maskotte ja katsuda oma käega põnevaid vanaaegseid treeningvahendeid.

Eesti Tervisemessil sai ka olulist toiduteavet, kontrollida nii D-vitamiini taset veres kui vaktsineerida gripi vastu ning teha kohapeal anonüümne HIV kiirtest, mis osutus inimeste seas väga populaarseks. Samuti pakuti messil tervislikku toitu, selleks oli Eesti Grilliliidu loodud teema-ala Grillime terviseks! Menüüs oli nii veganburger, lihavaba hot dog kui ka kvaliteetne sealiha ning metsaseeneseguga täidetud ja grillitud tomatid.

Tallinna Transpordiamet andis traditsioonilise orienteerumisvõistluse ühistranspordiga stardi otse Autovaba päeva lava ees. Võistluse käigus läbisid võistlejad 2 tunni jooksul võimalikult palju kontrollpunkte, liikudes igal võimalusel ühistranspordiga. Võistlus toimus neljas erinevas arvestuses, üldvõitjaks krooniti poole tuhande osaleja seast Mehis Muru.

Ka sel aastal osutusid menukateks linnakodanikele Tallinna Keskkonnaameti poolt korraldatud Autovaba päeva matkad, mis läbiti giidiide selgituste saatel nii jalgsi kui jalgrattaga.

Vabaduse väljakul kuulutati päeva jooksul välja FitGames võistlussarja viimase ehk 8. etapi ja ka kogu hooaja absoluutvõitjad. FitGames on üldfüüsiliselt proovile panev sari, kus igal etapil sooritatakse erinevaid harjutusi erinevatele lihasgruppidele. Parim FitGamer on see, kelle üldfüüsilises vormis on kõige vähem nõrkusi. Lisainfo: www.fitgames.ee

Auhinnagalal Aasta Tervisetegu 2018 pärjati tervisevaldkonnas tegutsevate erialaliitude ja organisatsioonide arvates suuremat tunnustust ja avalikkuse tähelepanu väärivad teod auhinnaga ja tunnustusmärgi avaliku kasutamise õigusega. Esimest korda toimunud galal anti üle 13 auhinda. Lisainfo: www.tervisetegu.ee

Eesti Tervisemess - Liikuma! toimus koostöös Tallinna Keskkonnaameti, Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuametiga, Tallinna Transpordiameti ja Tallinna Spordi- ja Noorsooametiga.

Eesti Tervisemess tänab kõiki osalejaid ja koostööpartnereid hariva ja meeleoluka sündmuse eest!

Merle Truubon
Korraldajate nimel
info@tervisemess.ee 
www.tervisemess.ee

Offcanvas

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.